galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Wnętrza

Praktyczny przewodnik po czyszczeniu narzuty na łóżko

Niezależnie od tego, czy jest to gąsienica, damaszek czy pikowana, Twoja narzuta wymaga konserwacji, jeśli chcesz zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów lub przegonić roztocza kurzu. Oto jak można go łatwo wyczyścić.

1. Pranie.

W domu problemem może być pranie narzuty, zwłaszcza jeśli jest duża lub dobrze tapicerowana: większość pralek i suszarek nie jest wystarczająco duża. Rozwiązaniem jest pójście do pralni, gdzie zawsze znajduje się maszyna do tego celu. Tak jak w przypadku wszystkich tekstyliów, należy wcześniej sprawdzić, czy narzutę można prać w pralce. Na najważniejsze plamy należy nałożyć odplamiacz przed praniem. Włóż detergent do urządzenia i wybierz delikatny cykl w zimnej wodzie.

2. Suszenie.

Suszyć narzutę w suszarce z dwoma prześcieradłami zmiękczacza do tkanin i kilkoma piłkami tenisowymi: uderzenie narzuty zapobiegnie zbrylaniu się wypełnienia w piłeczki. Zatrzymaj maszynę dwa razy, aby upewnić się, że narzuta na łóżko nie nagrzeje się za bardzo. Wyjmij go po wyschnięciu i potrząśnij, to zapobiegnie osadzeniu się nadzienia w rogu.

3. Bawełniane szenilowe narzuty na łóżko

Aby bawełniana szenilowa narzuta na łóżko puchła, wytrzymały materiał już za czasów naszych babć, spróbuj tej sztuczki. Umyj ją w sposób opisany powyżej, a następnie powieś na zewnątrz na sznurze przy silnym wietrze, z dwoma szenilowymi częściami skierowanymi do wewnątrz, tak aby ocierały się o siebie podczas suszenia. Kolejna rada: gdy Twoja narzuta będzie sucha, rozłóż ją na czystej podłodze i wyszczotkuj szczotką.

4. Zapobiegać plamom.

Jeżeli ty kupujesz lub masz łóżkową narzutę zrobioną, utrzymuje instrukcje dla czyścić tkaninę w bezpiecznym miejscu. Obecne modele są często wycinane z tkaniny zabezpieczonej produktem odpornym na plamy. Powtarzające się mycie stopniowo usuwa tę powłokę ochronną. Nałożyć nową warstwę produktu na całą powierzchnię nowego zakupu i pozostawić do wyschnięcia na około 2 do 4 godzin. Mycie dużych narzut nie jest przecież trudne, kiedy wiesz, jak to zrobić. Wszystko co musisz zrobić, to marzyć o słodkich snach…