galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Wnętrza Wyposażenie

Jak wybrać firany na podwójne drzwi balkonowe?

Warto mieć świadomość, że wybór firan na podwójne drzwi balkonowe jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą bowiem, jakie kwestie koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak wybrać firany na podwójne drzwi balkonowe?

Firany balkonowe a rodzaj karnisza

Podejmując decyzję o wyborze firan balkonowych rekomendowane jest przede wszystkim bardzo poważne zastanowienie się nad sposobem ich montażu. Należy mieć świadomość, że zarówno w domach, jak i mieszkaniach możliwe jest zamontowanie kilku typów karniszy, do których będą pasowały tylko określone rodzaje wspomnianych firan.

Doskonałym przykładem jest fakt, że do karnisza sufitowego zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą firany, które można bez żadnego problemu zamontować na haczykach czy żabkach. Świetnym rozwiązaniem może być także firana gotowa na taśmie. W bardzo prosty sposób można ją bowiem ułożyć nad oknem. Taśma pozwala bowiem na bardzo szybkie, a także eleganckie zmarszczenie materiału, by możliwe było bardziej dokładne dopasowanie zasłony do szerokości danego okna.

Czym należy się sugerować przy wyborze firany balkonowej?

Należy mieć także świadomość, że przy wyborze okien balkonowych doskonałym rozwiązaniem mogą być gotowe firanki o standardowych długościach (od sufitu do podłogi). Wspomniany produkt będzie bowiem w stanie bez żadnego problemu zasłonić praktycznie całe okno. Użytkownik będzie miał wtedy zagwarantowaną prywatność, a także pomieszczenie zostanie optycznie powiększone.

Ponadto koniecznie należy podkreślić, że gotowe firany będą w zdecydowanej większości przypadków doskonale przystosowane do wieszanie w pomieszczeniach o wysokości od 250 do 320 cm. Osobom, które jednak będą potrzebowały dłuższej lub krótszej dekoracji na okno, rekomendowane jest uszycie całego kompletu balkonowego albo zamówienie omawianego produktu pod określony wymiar.

Lekkie, woalowe tkaniny

Należy mieć świadomość, że firany na okna balkonowe mogą być wykonane ze zdecydowanie większej ilości różnych materiałów niż mogłoby się wydawać. Najlepiej sprawdzą się jednak woal i gipiura. Są to bowiem bardzo lekkie materiały stanowiące bardzo elegancką ozdobę całego wnętrza. Charakteryzuje je przede wszystkim ponadczasowość, dlatego można bez żadnego problemu połączyć je z różnymi zasłonami czy dekoracjami.

Godny uwagi jest również fakt, że w przypadku woalu bez żadnego problemu można zdecydować się na połączenie dwóch kolorów materiału. Wystarczy zdecydować się na białą firanę, a także zasłony w dowolnie wybranym przez siebie odcieniu.