galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Meble Wnętrza Wyposażenie

Eleganckie łazienki – co zrobić, by były również funkcjonalne?

Łazienka to miejsce, w którym odpoczywamy po długim dniu pracy. Jest to niezmiernie ważne miejsce, w którym relaksujemy się i zbieramy siły przed kolejnym dniem. Jak zaprojektować łazienkę, by była elegancka i funkcjonalna?

Wanna czy natrysk?

Wanna ma równie wielu przeciwników, co zwolenników. Dokładnie tak samo jest z natryskiem, który jest idealnym miejscem, by rano szybko się orzeźwić.

Eleganckie lazienki to nie muszą być pomieszczenia, które są duże i przestronne. W małej łazience również można zaprojektować przestrzeń tak, by była gustowna i jednocześnie praktyczna.

Decydując się na wannę do małej łazienki warto pomyśleć o wannach, która są asymetryczne. Jest to rozwiązanie, które pozwoli umieścić wannę, która optycznie będzie wydawała się dużo mniejsza, a jednocześnie zapewni komfort odpoczynku.

Asymetryczna wanna ustawiona blisko ściany pozwoli wykorzystać dostępną przestrzeń, a jednocześnie spowoduje, że łazienka będzie praktyczna i stanie się pomieszczeniem, w którym mieszczą się również inne, niezbędne elementy wyposażenia.

Wanny asymetryczne mogą mieć kształt prostokątny, owalny czy okrągły. Wanny owalne sprawiają, że łazienka staje się niezwykłym miejscem. Natomiast, by pokazać swój cały urok, muszą stać w pewnym oddaleniu od ścian.

Eleganckie łazienki z wanną na środku pomieszczenia prezentują się bardzo ekskluzywnie. Warto w takim miejscu zadbać o odpowiedni nastrój i dodatkowo umieścić kącik, w którym będzie stała toaletka. Łazienka, która będzie tak zaaranżowana to miejsce bardzo ekskluzywne i wygodne.

Lustro – niezbędny element wyposażenia

Kolejnym elementem niezbędnym w łazience jest lustro. Nie tylko ułatwia ono zabiegi pielęgnacyjne, ale również tworzy nastrój.

Eleganckie łazienki, w których jest duże lustro warto odpowiednio podświetlić. Światło pozwoli na wygodne golenie, zrobienie makijażu czy inne zabiegi pielęgnacyjne. Bardzo wygodne są kinkiety boczne. Są one praktyczne, a jednocześnie mamy bardzo duży wybór kinkietów, który pozwoli na stworzenie wyjątkowego pomieszczenia.

W dużych łazienkach warto zaaranżować nie tylko lustro, które znajduje się nad umywalką, ale również lustro, które pokazuje całą naszą postać. Jest to bardzo wygodne, gdy sprawdzamy, jak wygląda stworzona przez nas stylizacja.

Łazienka to pomieszczenie, które musi być nie tylko funkcjonalne, ale również gustowne. Eleganckie łazienki, to pomieszczenia, w których można wypocząć i zregenerować siły po długim dniu. Kąpiel w wygodnej wannie na pewno jest jednym z takich elementów.