galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Ogród Wyposażenie

Płotki ogrodowe plastikowe – estetycznie wyznaczone rabatki

Efektowne róże, niższe lub nawet płożące się byliny, urocze prymulki, radosne wiosenne hiacynty i żonkile, drobne krzewy i miododajna lawenda – skomponowanie własnego ogródka z ulubionymi kwiatami to dla miłośnika roślin i ogrodnictwa wielka przyjemność. Plany robimy już zimą, jakie rośliny dokupimy, jakie akcesoria będą nam potrzebne, a także w jaki sposób zabezpieczymy swoje rośliny.

Wybierz rośliny i akcesoria

Nasiona do siewu dobrze kupować już zimą. Mamy wtedy duży wybór i czas, żeby przemyśleć, czego będziemy potrzebować. Ale jesień to również dobry czas na sadzenie bylin i dokupowanie ciekawych akcesoriów, choćby z tego powodu, że można liczyć na atrakcyjne posezonowe obniżki. W przeglądanych ofertach rzucają się przede wszystkim tańsze krzewy, róże i rośliny wieloletnie oraz płotki ogrodowe plastikowe, drewniane, gazony, ciekawe donice, praktyczne grabki i konewki. Już z tego da się wyczarować małą i zgrabną rabatkę, która na wiosnę ucieszy nas swoim wyglądem. Płotki ogrodowe plastikowe czy drewniane to łatwy sposób na wydzielenie efektownych rabatek, w których posadzimy swoje rośliny.

Jak łatwo utrzymać porządek w swoich roślinach

Rośliny pięknie rosną, gdy dostarczymy im wystarczająco dużo przestrzeni oraz ochronimy przed ekspansją innych bylin. Oczywiście skalniaki również mają swój urok z pomieszanymi różnego rodzaju roślinami wieloletnimi, ale nie sprawdzi się to w przypadku wielu innych kwiatów, które zbyt przytłoczone, nie dadzą wielkich efektów, a z czasem nawet zupełnie wyginą. Płotki ogrodowe plastikowe w praktyczny sposób odgrodzą jedne roślin od drugich, pozwalając im na wyjątkowy wzrost. Również dzięki nim łatwo wydzielimy rabatki o najbardziej fantazyjnych kształtach oraz ochronimy nasze kwiaty i krzewy przed małymi zwierzętami. Możemy w ten sposób uzyskać bardzo ciekawe ogrodowe aranżacje.

Rabatka rabatce nierówna

Płotki ogrodowe plastikowe dostępne są w różnorodnych wzorach. Mogą to być uniwersalne płotki z małych sztachetek zakończonych w szpic lub na półokrągło, ale również takie o ciekawych ażurowych konstrukcjach. Wszystko zależy od naszej wizji ogrodu. Płotki plastikowe ogrodowe można aranżować również pod względem kolorystycznym. Białe, czarne, beżowe, w kolorze drewna – zastanówmy się, jaki wariant będzie najlepiej pasował do naszej koncepcji. Płotki plastikowe ogrodowe wykonane są z tworzywa, które jest odporne na czynniki atmosferyczne, wilgoć, pleśń, grzyby oraz mechaniczne uszkodzenia. Są również bardzo wytrzymałe.