galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Meble Wnętrza

Retro agd – jak stworzyć klimat w kuchni?

Kuchnia to serce domu. Warto zadbać o jej wystrój i urządzenie, by była miejscem funkcjonalnym i eleganckim. Jak zaaranżować elegancką kuchnię retro?

Jak wygląda kuchnia retro?

Retro kuchnia może być w stylu dworkowym, wiejskim czy w stylu, który przypomina styl konkretnego kraju.

Meble w kuchni retro powinny być wykonane z drewna. Bardzo ważne są rzeźbione fronty szafek, które od razu przypominają nam o dworkowym stylu sprzed lat. Warto również zwrócić uwagę na szafki przeszklone oraz z plecionymi frontami.

Kredens jest kolejnym elementem kuchni retro, który jest niezbędny, by uzyskać klimat, który będzie autentyczny i prawdziwy. Kredens powinien mieć przeszklone drzwiczki, świetnie wygląda w kolorze białym i jednocześnie w takiej kolorystyce sprawdzi się w każdej kuchni.

Warto pamiętać, że kredens jest meblem tak charakterystycznym, że nie potrzebuje sąsiedztwa innych mebli. Warto wyeksponować go na ścianie, której będzie jedyną ozdobą.

Agd tworzy klimat

Klimat kuchni retro to nie tylko meble, ale również sprzęt agd.
Kuchenka, piekarnik czy lodówka to retro agd, które podkreślą klimat pomieszczenia i sprawią, że będzie ono wyglądało wiarygodnie i oryginalnie.

Przed zakupem sprzętu agd należy podjąć decyzję, czy będzie on ukryty czy widoczny. Agd do zabudowy można zatuszować drzwiczkami szafek. Agd, które będzie widoczne trzeba wybrać bardzo starannie.

Piekarnik retro może wystąpić w białym, czarnym lub lekko mlecznym kolorze. Bardzo ważne są wykończenia, które podkreślają stylistykę. Okrągłe zegary, mosiężne rączki czy kurki imitowane na stare to elementy bardzo charakterystyczne.

Bardzo eleganckim elementem wyposażenia jest lodówka. Bardzo często lodówki występują w ciekawych kolorach. Miętowa, pomarańczowa czy czerwona lodówka wygląda bardzo ciekawie i charyzmatycznie. Retro agd w tak charakterystycznym kolorze od razu będzie zwracało uwagę i przyciągało spojrzenia.

Warto również zwrócić uwagę na retro agd, takie jak czajnik, mikser czy toster. Są to niewielkie elementy wyposażenia, ale tworzą klimat i sprawiają, że kuchnia wygląda autentycznie.

Kuchnia retro jest bardzo charakterystyczna. Sprawdzi się w wiejskim domu, mieszkaniu w kamienicy. Nie zawsze pasuje do mieszkania w bloku. Warto o tym pamiętać, gdyż mieszkanie, które jest eleganckie tworzy spójną całość.

Bardzo ważne są niewielkie elementy wykończeniowe, które tworzą klimat mieszkania. Retro agd, elementy dekoracyjne czy małe detale są najważniejsze i właśnie w ten sposób można osiągnąć realny wystrój.