galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Wnętrze Wyposażenie

Obieraczka do ziemniaków elektryczna dla domu oraz gastronomii

Obieranie ziemniaków to Twoja specjalność? Nawet jeżeli, to nikt nie podchodzi do tego zadania z wielką przyjemnością. To zwykle po prostu konieczność. Owszem, możemy wyręczać się mężem, dorastającymi dziećmi, ale i oni w końcu będą mieli dość. Obieraczka do ziemniaków elektryczna to idealne rozwiązanie, gdy nie skutkują już Twoje prośby o wyręczenie w tym mało pasjonującym zajęciu.

Ziemniaki na obiad muszą być

Tradycyjny polski obiad to zwykle ziemniaki. I to pod najróżniejszą postacią. Nie tylko puree z dodatkiem śmietanki i masła lub tłuczone posypane koperkiem jako dodatek do porcji mięsa lub ryby, bo to także uwielbiane przez dzieci frytki, pieczone ćwiartki w aromatycznych ziołach, placki ziemniaczane, kopytka, pyzy, niezastąpione kluski śląskie, kotlety a nawet baby ziemniaczane z chrupiącymi skwarkami lub sosem grzybowym. Z tej różnorodności z powodzeniem zaplanujemy obiady na co najmniej miesiąc do przodu. Obieraczka do ziemniaków elektryczna skróci nam czas przygotowywania każdej z tych potraw i wielu innych. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak działa to urządzenie, to najwyższa pora sprawdzić.

Nóż pójdzie w odstawkę

Obieraczka do ziemniaków elektryczna ma wewnętrzne boki pokryte szorstkim materiałem, którego zadaniem jest ścieranie skórki z ziemniaka. Jest również urządzeniem podłączonym do wody, więc kartofle są również od razu myte i płukane. Wystarczy załadować ją tak, aby nie przekraczać oznaczonego poziomu, zamknąć i włączyć. Ziemniaki obrane zostaną w około 2-3 minuty. W zależności od pojemności i modelu obieraczka do ziemniaków elektryczna jest w stanie przygotować nawet 600 kg ziemniaków w ciągu godziny. Specjalna budowa została tak skonstruowana, aby urządzenie można było również łatwo czyścić. Wykonana ze stali nierdzewnej jest niezwykle trwała i wytrzymała.

Domowa kuchnia oraz gastronomia

Nie da się ukryć, że obieraczka do ziemniaków elektryczna to bardzo praktyczne i przydatne urządzenie nie tylko w domu, ale także w gastronomiach, gdzie ziemniaki wykorzystuje się w naprawdę dużych ilościach. Najpopularniejsze modele to takie, które jednorazowo mogą pomieścić od 10-30 kg ziemniaków. Daje to około 250 kg na godzinę. Najwydajniejsze urządzenia mogą tę liczbę jeszcze podwoić. Dlatego, jeżeli obieraczka do ziemniaków elektryczna jest w naszych planach, rozsądne dobierzmy parametry do swoich potrzeb. Obieraczka do ziemniaków elektryczna przemysłowa jest również zazwyczaj wyposażona w specjalny panel sterowania oraz timer, które dodatkowo ułatwią nam pracę.