galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Ogród

Na czym polega wałowanie trawnika?

Warto mieć świadomość, że o trawnik można dbać na bardzo dużą liczbę sposobów. Nie wszyscy jednak mają świadomość, co dokładnie należy robić, by trawnik był nie tylko ładny i gęsty, ale również charakteryzował się odpornością na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Godny uwagi jest fakt, że zainwestowanie w trawę bardzo wysokiej jakości może nie być wystarczające. Na czym dokładnie polega wałowanie trawnika?

Odpowiednie przygotowanie gleby

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że ziemia powinna być właściwie przygotowana jeszcze przed rozpoczęciem siania trawy. W trakcie przygotowań bardzo istotne może być wałowanie trawnika. Oczywiście wspomniany proces musi odbywać się przy pomocy specjalnie do tego celu przeznaczonego walca. Rekomendowane jest dopilnowanie, by produkt miał optymalną wagę, która będzie dobrana do rodzaju gleby.

Warto wiedzieć, że w przypadku, gdy walec będzie nieprawidłowo dobrany, wałowanie trawnika nie przyniesie pożądanego skutku. Bardzo lekki walec nie będzie w stanie docisnąć gleby w odpowiedni sposób, z kolei za ciężki będzie się w nią zapadał. Rekomendowane jest także podkreślenie, że najlepszym momentem na przeprowadzenie omawianego wałowania trawnika jest sytuacja, gdy gleba będzie już po deszczu. Będzie wtedy nie tylko wilgotna, ale również znacznie bardziej podatna na wałowanie. Godny uwagi jest również fakt, że przy taki wałowaniu częstotliwość poszczególnych prac musi być odpowiednio dopasowana do rodzaju gleby.

Co dokładnie daje wałowanie trawnika?

Bardzo duża liczba osób zastanawia się co dokładnie może dać wałowanie trawnika. Można w ten sposób docisnąć luźne źdźbła, które mogły zbyt płytko wejść w ziemię. Ponadto wyrównany zostanie trawnik, dzięki czemu znacznie lepiej będzie się prezentował. W przypadku wałowania bardzo istotne znaczenie będzie miała systematyczność. Rekomendowane jest zatem powtarzanie tego procesu za każdym razem na wiosnę. Wtedy można będzie mieć całkowitą pewność, że wałowanie da spodziewane rezultaty.

Omawiane działania zalecane są przez bardzo dużą liczbę specjalistów, a także amatorów, którzy zdążyli się przekonać na własnym trawniku, jakie efekty można uzyskać dzięki omawianej czynności. Ponadto im lepiej wszystko zostanie dopasowane do własnych możliwości, tym lepszych efektów będzie można się spodziewać. Można wykonać wałowanie trawnika samodzielnie stosując się do określonych zasad lub zatrudnić fachowca. Nie jest to jednak czynność, której nie byłaby w stanie wykonać osoba dbająca na co dzień o swój trawnik.