galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Budownictwo Dom Wnętrza Wyposażenie

Cieknący bojler – jak można poradzić sobie z tym problemem?

Cieknący bojler jest częstym problemem bardzo dużej liczby ludzi. Nie wszyscy mają jednak świadomość, co dokładnie powinno się zrobić w przypadku zaistnienia takiej sytuacji. Jak można naprawić cieknący bojler?

W jaki sposób można poradzić sobie z cieknącym bojlerem?

Warto mieć świadomość, że zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem na wspomniany cieknący bojler będzie załatanie dziury Poxiliną. Koniecznie należy jednak zaznaczyć, że w ten sposób możliwe będzie pozbycie się problemu tylko na krótki czas. Trzeba spodziewać się jednak, że w przyszłości mogą powstawać kolejne wżery. Zaklejenie dziury jest jednak najlepszym rozwiązaniem „na teraz”. Jest to bowiem w stanie wykonać praktycznie każda osoba.

W jaki sposób można jeszcze poradzić sobie z tym problemem?

Rekomendowanym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie się przed cieknącym bojlerem na przyszłość. Wystarczy w tym celu podjąć decyzję o oklejeniu całego spodu omawianego bojlera kilkoma warstwami żywicy z matą szklaną, najlepiej do 1/3 jego wysokości zbiornika. Oczywiście zastosowanie tej metody w żaden sposób nie uchroni przed powstawaniem ewentualnych dziur.

Co jeszcze można zrobić w przypadku cieknącego bojlera?

Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo dokładne opróżnienie omawianego bojlera z wody. W zdecydowanej większości przypadków dziury mogą powstawać na spodzie. Należy zatem odkręcić śrubunek, który łączy zbiornik z rurą doprowadzającą zimną wodę. Można także zdecydować się na odkręcenie zaworu bezpieczeństwa w przypadku, gdy będzie znajdował się między śrubunkiem, a zaworem zwrotnym. Nie trzeba wtedy tracić czasu na podnoszenie bojlera.

Opróżnianie bojlera można przerwać w momencie, gdy przestanie cieknąć woda z nieszczelnej rury. Należy oczywiście wytrzeć szmatką do sucha reperowane miejsce. Nie można także zapomnieć o przetarciu papierem ściernym w celu pozbycia się brudu, rdzy oraz zacieków.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Rekomendowane jest przede wszystkim stosowanie Poxiliny na sucho. Wtedy użytkownik będzie miał całkowitą pewność, że masa zostanie przyklejona. Ponadto w trakcie spuszczania wody zalecane jest odkręcenie kurka z ciepłą wodą np. w łazience. W przeciwnym razie podciśnienie uniemożliwi na zejście cieczy ze zbiornika.

Z kolei po nałożeniu uszczelnienia można bez żadnego problemu napełnić zbiornik po zaledwie jednej godzinie. Zalecane jest jednak zrobienie tego możliwie najpóźniej. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie jednak wezwanie specjalisty, który profesjonalnie naprawi cieknący bojler. Użytkownik będzie miał wtedy pewność, że w najbliższym czasie nie przydarzy się omawiany problem.