galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Ogród Wyposażenie

Jak urządzić taras, by był nie tylko elegancki, ale również praktyczny?

Taras to idealne miejsce, w którym można odpocząć po pracy, zrelaksować się i wypić lampkę wina z przyjaciółmi. Warto jednak zadbać, by był miejscem eleganckim i wygodnym. Jak zaaranżować gustowny i funkcjonalny taras?

Wygodne siedzenie

Najważniejszym elementem na tarasie są wygodne siedziska. Warto dopasować je do stylu, który będzie dominował na całym tarasie.

Urządzenie tarasu w stylu eco wymaga wykorzystania mebli drewnianych, rattanowych czy z palet, które nadają się do powtórnego wykorzystania. Na większym tarasie warto pokusić się o wiszący fotel, który nie tylko będzie ciekawą ozdobą tarasu, ale również wygodnym siedziskiem, w którym można poczytać książkę czy się zdrzemnąć.

Na mały taras warto pokusić się o składany stolik montowany do barierki, który można złożyć i dzięki temu powiększyć przestrzeń balkonu. Na większym tarasie może być to stolik, który będzie stałym elementem wyposażenia.

Światło robi nastrój

Elegancki i praktycznie urządzony taras musi być pięknie oświetlony. Nie zawsze jednak prowadzenie instalacji elektrycznej jest dobrym pomysłem. Na tarasie, który jest wykończony i otynkowany kucie ścian, by ułożyć kable to duże wyzwanie.

Ciekawym i bardzo prostym rozwiązaniem jest ustawienie lampek solarnych, które oświetlą taras. Lampki solarne można ustawić na podłodze, ale również bardzo ciekawie będą wyglądały lampki zawieszone na ścianie czy poręczy balkonu.

Bardzo eleganckim elementem dekoracyjnym są latarenki. Można w nich ustawić świeczki, które rozświetlą nasze wieczorne spotkanie.

Kwiaty – najważniejszy element wystroju

Urządzenie tarasu, który będzie przyjemny i elegancki to również zaaranżowanie żywych roślin, które są najważniejszą ozdobą tarasu.

Warto zadbać o to, by rośliny nie tylko wisiały na poręczach czy hakach zamontowanych na ścianie, ale również stały na podłodze. Stworzenie kwiatowych kompozycji nie jest trudne, a potrafi ożywić przestrzeń naszego letniego wypoczynku.

Wybierając kwiaty na balkon warto wziąć pod uwagę ilość słońca, która jest dostępna na tarasie. Begonie, fuksje czy niecierpki bardzo lubią dużą ilość promieni słonecznych. Na południowym balkonie lepiej będą czuły się pelargonie, surfinie czy petunie.

Warto również zadbać o posadzenie takich roślin jak komarzyca, która skutecznie zniechęci owady do odwiedzin naszego miejsca wypoczynku.

Urządzenie tarasu nie jest trudnym zadaniem. Warto jednak dobrze zastanowić się, co chcieli byśmy mieć na tarasie i konsekwentnie realizować swój plan. Elegancki taras to idealne miejsce na poranna kawę czy wieczorny wypoczynek.