galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Ogród

Nie lubisz dużych inwestycji? – Wybierz garaż modułowy

Polacy to jeden z najbardziej zmotoryzowanych narodów w Unii Europejskiej. Wyprzedzamy takie kraje jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja. Nie da się ukryć, że szczególnie na wsi, to często jedyny łącznik ze światem. Każdy osiemnastolatek jako priorytet traktuje prawo jazdy oraz zakup choćby taniego samochodu, który pozwoli mu wszędzie dojechać na czas.

Mam samochód to i garaż

Mimo że przodujemy w ilości samochodów, to jeśli chodzi o ich staż wiekiem, jest już znacznie gorzej. Niestety większość samochodów to często już takie bliżej pełnoletności niż kilkulatki. Ale każdy samochód dobrze przechowywany, znacznie podnosi swoją pozycję w rankingach. Słowo „garażowany” w ofertach sprzedaży jest cały czas aktualne i dla zainteresowanego kupnem danego modelu auta to bardzo ważna informacja. Zdecydowanie garaż modułowy, blaszany czy murowany wpłynie na stan jego nadwozia i podwozia. Długotrwała ekspozycja na słońce, deszcz, mróz i śnieg przyczynia się do niszczenia i korodowania. Ale warto jeszcze wspomnieć o jednej ważnej zalecie garażowania: suchy samochód i brak konieczności skrobania bądź odśnieżania szyb to prawdziwy luksus. Chowanie samochodu w garażu jest więc nie tylko wygodne, ale to także realna inwestycja, która kiedyś przełoży się na cenę naszego wystawionego na sprzedaż auta. Na poważnie więc weźmy pod uwagę czy to sprytny garaż modułowy, czy może nieco pracochłonny murowany.

Jaki garaż najlepszy?

Ilu właścicieli garaży, tyle pewnie i opinii, ale decydując się na jakikolwiek musimy zastanowić się nad przynajmniej tymi kluczowymi kwestiami:

– Ile zamierzamy na niego przeznaczyć?
– Jak duża to ma być inwestycja?
– Chcemy szybko, czy raczej nam się nie śpieszy?

Jeżeli liczymy na oszczędności i szybką inwestycję, to zdecydowanie sprawdzi się garaż modułowy. Jeśli oczekujemy bardzo trwałego rozwiązania, mamy dużo czasu i pieniędzy – wybierzmy murowany.

Garaż modułowy

Garaże tego typu są bardzo wygodne i w zależności od tego, z jakiego materiału zostanie wykonany, również dość tanie. Wybieramy rodzaj konstrukcji i tworzywo, podajemy wymiary, jakie ma nasz garaż modułowy posiadać i czekamy, aż gotowe elementy przyjadą pod wskazany adres. Montaż również odbywa się sprawnie i szybko. Specjalistyczne maszyny szybko złożą gotowe elementy w spójną całość. Jest to niewątpliwą zaletą, ale garaż modułowy ma także inne walory, m.in. łatwo go zaadaptować do otoczenia umieszczając na nim dach, taki jak na innych budynkach, a także to, że właściwie możemy od razu z niego korzystać.