galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

drewno na ścianie aranżacje
Dom

Pomysły na aranżacje – drewno na ścianie

Przyjmuje się najczęściej, że drewno jest używane tylko w staromodnych stylach aranżacji wnętrz. Ale w rzeczywistości, przy odpowiednim rozmieszczeniu i wzornictwie, może być wykorzystane w każdym innym stylu, nawet w pomieszczeniach charakteryzujących się nowoczesnym designem. Ponadto drewno nie tylko nadaje się na podłogę czy sufit, co wydaje się tradycyjnym rozwiązaniem. Tak, drewno można wykorzystać również do dekoracji ścian, co jest zaskakująco rzadko wykonywane, zwłaszcza we współczesnych, modernistycznych aranżacjach. Poniżej przedstawimy kilka praktycznych pomysłów na wykorzystanie tego materiału na ścianie.

Drewno na ścianie – kilka nowoczesnych aranżacji

Jeżeli chodzi o drewno na ścianie aranżacje tego rodzaju mogą sprawić, że nudna przestrzeń dzieląca pomieszczenia stanie się po prostu piękniejsza i bardziej atrakcyjna, a także pomogą nadać naturalny efekt, aby ściana wydawała się świeża.

Zaczniemy od bardzo mocnego akcentu wizualnego. Taki projekt ściany udowadnia, że elementy drewniane można śmiało łączyć ze ścianami we współczesnym stylu. Chodzi o wykonanie swoistej mozaiki na ścianie z użyciem kawałków drewna i luster. Losowe ułożenie drewna i luster sprawia, że ściana wygląda bardziej artystycznie, a zarazem luksusowo i elegancko. Dla tych z Was, którzy mają pokój w stylu modernistycznym, ten przykład ściany może być inspiracją do zastosowania w domu.

W nowoczesnych przestrzeniach mieszkaniowych świetnie sprawdzą się tez wszelkiego rodzaju warianty geometryczne z wykorzystaniem drewna na ścianie. Może to być jeden rodzaj drewna ułożony w asymetryczne, ale pasujące do siebie wzory. Ciekawym pomysłem będzie tez z pewnością gustowny mix białych i czarnych płytek drewnianych.

Jeszcze jeden pomysł. Co powiecie na to, aby wykorzysta zakrzywione panele drewniane, które będą nadawać ścianie bardziej dynamiczny efekt? A dodajmy do tego jeszcze nowoczesne oświetlenie LED, nadające przy podświetleniu efekt cienia przy każdej krzywiźnie. To idealne rozwiązanie do sypialni lub pokoju wypoczynkowego. W tym wypadku właściwy wybór struktury samego drewna jest również ważnym czynnikiem. Jeżeli chcesz wykonać taką oryginalną ścianę, staraj się wybrać jasną i naturalną strukturę, a unikaj ciemnych tonacji.

Drewno na ścianie – aranżacje tradycyjne

Znajdą się oczywiście niepoprawni konserwatyści, którzy wzruszeniem ramion zareagują na powyższe propozycje aranżacyjne. Jednak i dla nich znajdzie się kilka pomysłów utrzymanych w bardziej tradycyjnym tonie.

Najczęściej gdy myślimy o drewnianych wykończeniach ścian, na myśl przychodzi nam przytulny salonik, nie koniecznie w górskim domku, który jest ocieplony takimi właśnie pomysłami dekoracyjnymi. Idealnie nadawać się do tego będą nieśmiertelne angielskie panele. Wyróżniają się one bowiem naturalną teksturą z widocznym zarysem słojów i sęków. Można taką wykładzinę naścienną potraktować dowolnym kolorem, w którym będziemy czuli się najlepiej.

I na koniec absolutna klasyka. Białe ściany w zestawieniu z drewnianymi, brązowymi wykończeniami. Nie tylko wyglądają świetnie i kontrastują ze sobą w zgodzie, ale te drewniane elementy można jednocześnie wykorzystać jako funkcjonalne półeczki.