galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Meble Wnętrza Wyposażenie

Meble młodzieżowe szare – jak je wykorzystać w aranżacji pokoju?

Aranżacja pokoju nastolatka to duże wyzwanie. Przeważnie młodzi ludzie mają bardzo jasno sprecyzowane wymagania. Jak zaaranżować pokój nastolatka, który będzie jego ulubionym miejscem?

Antresola – sposób na powiększenie pokoju

Nie zawsze jesteśmy w stanie zaoferować naszemu dziecku pokój tak duży, jakbyśmy tego chcieli. Antresola jest idealnym rozwiązaniem na powiększenie pokoju, który zyska dodatkową przestrzeń.

Miejsce na antresoli jest idealne, by zaprojektować na nim łóżko. Pod antresolą można zaaranżować kącik do nauki czy wypoczynku. Antresola w białym kolorze nie tylko realnie powiększy dostępną przestrzeń, ale dzięki jasnemu kolorowi sprawi, że pokój będzie wydawał się duży i radosny.

Meble młodzieżowe szare to idealne uzupełnienie dla białej antresoli. Szare biurko będzie wyglądało elegancko i dzięki uniwersalnej barwie sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki.

W pokoju nastolatka niezbędne są również komody oraz duża szafa na ciuchy. Warto również zatroszczyć się o wygodne meble do siedzenia. W pokoju chłopca sprawdzi się worek sako przypominający piłkę nożną, a do pokoju dziewczynki idealnie będzie pasował bujany fotel przymocowany do sufitu lub ustawiony na nodze.

Co na ścianę?

Kolor ścian ma ogromne znaczenie. Białe ściany są bardzo funkcjonalne i będą pasowały do nich wszystkie kolory mebli, ale nie oszukujmy się. Jest to kolor, który jest… nudny. Warto postarać się, by ściany były ciekawe, a pokój niebanalny.

Meble młodzieżowe szare są uniwersalne i sprawdzą się przy każdym kolorze ścian. Warto jedną ze ścian pomalować na żywy, ciekawy kolor, by pokój stał się interesujący i energetyczny.

Wybierając jasny kolor trzeba jednak zwrócić uwagę, by reszta ścian nie była zbyt jaskrawa, gdyż wypoczynek w takim pomieszczeniu może okazać się problemem.

Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie tapety. Czarno-biała tapeta sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Tapeta przypominająca graffiti na ścianie na pewno spodoba się nastolatkom. Meble młodzieżowe szare będą pięknie komponowały się z taką ścianą.

Meble młodzieżowe szare to uniwersalne rozwiązanie, które stanowi bazę do każdego wystroju. Jest to kolor, który jest stonowany i jednocześnie elegancki. Warto również pamiętać, że można go wykorzystać w wielu aranżacjach jest to bardzo ważne w pokojach dzieci, które bardzo szybko dorastają, a ich pokój wymaga częstych remontów i dostosowania do wieku. Dzięki wykorzystaniu szarych mebli bardzo łatwo będzie zmienić aranżację pokoju, wykorzystując wcześniej kupione meble.