galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

firany
Dom

Jakie są zalety firan z woalu kreszowanego?

Osoby urządzające swoje domy i mieszkania mają często problem z doborem odpowiednich firan. Z reguły decyzja pada na woal, no ale który jego wariant będzie najlepszy? Lepiej wygląda woal kreszowany czy gładki? Jakie zalety ma ten pierwszy, a jakie ten drugi? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest woal kreszowany?

Paradoksalnie większość klientów sklepów z firanami, zasłonami i tekstyliami kojarzy tylko firany woalowe w wersji gładkiej. Takie bowiem można spotkać najczęściej. Niezwykle efektowny jest jednak również woal kreszowany. Jego charakterystycznym elementem są naturalne zagniecenia. To element ozdobny, który jednocześnie powoduje, że firan nie trzeba prasować. Taki woal kreszowany pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych wnętrz. Równie dobrze będzie wyglądał w pomieszczeniach, urządzonych w stylu vintage, glamour, prowansalskim, jak i skandynawskim albo boho. Doskonale prezentuje się też w wersji krótkiej, sięgającej połowy okna lub parapetu, a także długiej, do samej ziemi.

Olśniewający wygląd

Woal kreszowany ze względu na swoją strukturę i oryginalne zagniecenia uchodzi za ekskluzywny i elegancki. Jeżeli zależy nam zatem na wprowadzeniu do wnętrza wyjątkowej atmosfery, z pewnością będzie to dobry wybór. Firany z woalu kreszowanego mogą mieć przy tym różną długość, liczbę zdobień, a także kolor. Nikt przecież nie powiedział, że firany muszą być białe. W sklepie Firantex.pl dostępne są różne warianty kolorystyczne woalowych firan, w tym białe, beżowe, błękitne, zielone, różowe i tak dalej. Kolor firany można dobrać do mebli, koloru ścian albo obecnych w pomieszczeniu dodatków. Warto też pamiętać, że ciemniejszy kolor może nieco zaciemniać wnętrze.

Praktyczne wykorzystanie

Inną zaletą firan z woalu kreszowanego jest łatwość ich czyszczenia, o czym już wspomnieliśmy wcześniej. Kreszowana tkanina posiada naturalne zagniecenia, dzięki czemu nie trzeba jej prasować. Jeżeli zatem do tej pory prasowanie firan było naszą prawdziwą zmorą, warto pomyśleć o modelu kreszowanym. Będzie można zapomnieć o długich godzinach spędzonych przy desce do prasowania. W proces prania firany nie będzie też zaangażowana cała rodzina. Nie ma bowiem obaw o jej pozginanie lub zniszczenie.

Gdzie kupić woal kreszowany?

Firany z woalu kreszowanego można kupić w specjalistycznych sklepach z tekstyliami, w tym w sklepie internetowym Firantex.pl. Dostępne są tam różne warianty firan, a dodatkowo również zasłony, obrusy, bieżniki, narzuty na łóżko i inne, niezbędne w każdym domu dodatki.