galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

Dom Wnętrza Wyposażenie

Drzwi przesuwne w salonie – sposób na nowoczesną aranżację wnętrz

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe stawia głównie na otwarte przestrzenie. Otwarta przestrzeń w mieszkaniach lub domach to zazwyczaj połączenie kuchni, salonu, jadalni i części holu – niestety nie każdemu jednak takie rozwiązanie przypadnie do gustu. O ile salon połączony z aneksem kuchennym sprawia, że całe wnętrze jest bardziej nowoczesne i optycznie większe, to taka koncepcja ma również swoje wady.

Jak oddzielić salon od aneksu kuchennego?

Coraz więcej osób decyduje się na oddzielenie aneksu kuchennego od salonu – ciągły bałagan, nieprzyjemnie zapachy i hałasy z kuchni motywują do przeorganizowania pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem takiego problemu są drzwi przesuwne w salonie. Pozwalają one na sprawne i szybkie rozwiązanie dylematu czy kuchnia powinna być otwarta czy zamknięta. Dodatkowo rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, ponieważ montaż takich drzwi nie zmniejsza metrażu mieszkania – w przeciwieństwie do klasycznych drzwi z futrynami.

Drzwi przesuwne są doskonałym elementem dekoracyjnym z którego będą zadowoleni nawet najbardziej wybredni esteci. W zależności od stylu ich wykonania mogą stać się nie tyle dodatkiem, co elementem grającym pierwsze skrzypce aranżacji pomieszczenia. Idealnie będą współgrać z każdym stylem począwszy od stylu skandynawskiego, etno, boho, aż po elegancki styl nowoczesny.

Drzwi przesuwne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu?

Montaż drzwi przesuwnych to oszczędność miejsca. Działają dosłownie jak ruchome ściany, a więc dają wiele możliwości aranżowania przestrzeni. Wielu montuje tego typu drzwi w sypialniach. Świetnie sprawdzają się jako zamknięcia szaf wnękowych – zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne drzwi szafy. W sypialniach drzwi przesuwne pozwalają na wydzielenie dodatkowego miejsca do pracy, garderoby lub pokoju dziecięcego.

Ten rodzaj stolarki drzwiowej daje nieskończoną ilość możliwości. Można stosować je nie tylko do zamykania i otwierania pomieszczeń, ale również wnęk przy skosach na poddaszach, zakrywania biblioteczek. Architekci chętnie wykorzystują drzwi przesuwne do zamykania szafek telewizyjnych, półek na bibeloty, oraz wszelkiego rodzaju schowków. Niecodziennym, ale równie interesującym pomysłem jest wykorzystanie tego typu drzwi do zamykania górnych szafek kuchennych.

Drzwi przesuwne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu?

Drzwi przesuwne od lat zyskują swoich zwolenników. Mają bardzo wiele zastosowań i pełnią różnorodne funkcje. Są praktyczne i ekstatyczne – wykonane na wymiar pasują do każdej przestrzeni.