galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

najlepszy tynk do renowacji
Dom

Wybieramy najlepszy tynk do renowacji starego domu.

Renowacja starego domu jest zadaniem niezwykle trudnym, czasochłonnym, jednakże jednocześnie wysoce satysfakcjonującym, zwłaszcza jeżeli uda nam się osiągnąć założony efekt estetyczny. Aby jednak było to możliwe, musimy wykorzystać prawidłowy tynk do renowacji, który to pozwoli nam nie tylko na odświeżenie wyglądu ścian wewnętrznych i zewnętrznych, ale także – a może przede wszystkim – zamaskowanie wszelakich powstałych przez lata niedoskonałości.

Mamy tu na myśli przede wszystkim deformacje, odpryski, czy mniejsze lub większe dziury, które to należałoby zakryć i wyrównać. Jeżeli przyświeca nam taki cel, warto zapoznać się z niezwykle szerokim portfolio produktowym, które to dla swoich klientów przygotowała ciesząca się doskonałą renomą na rynku firma Historica.

 Jej asortyment nieprzerwanie się poszerza, natomiast na chwilę obecną wchodzą w jego skład takie produkty jak: renowacyjna cementowa obrzutka wstępna, wyrównująca zaprawa tynkarska, zaprawa uniwersalna, jej alternatywa wapienna, tynk mineralny, czy też zaprawa sztukatorska. Wszystkie je cechuje niezwykła wręcz łatwość aplikacji, estetyczny wygląd, a także wydajność.

Szczególnie ta ostatnia cecha może okazać się kluczowa dla osób podejmujących się renowacji starego domu, jako że oznacza ona, iż jednym nabytym w sklepie stacjonarnym lub internetowym opakowaniem wyrobu będą oni w stanie pokryć znaczną powierzchnię ściany. Jak łatwo się domyślić, przy większym projekcie może się to przełożyć na niemałe oszczędności, które to następnie będą mogły zostać przeznaczone na zakup elementów oświetleniowych, dekoracyjnych, czy też użytkowych, które to stanowić będą część wyposażenia wykańczanego obiektu mieszkalnego o dość długiej historii.

Jak jednak wybrać produkt, który w stu procentach spełni pokładane w nim nadzieje i wpisze się w nasze oczekiwania? Jeżeli nie dysponujemy odpowiednim doświadczeniem oraz nie mamy pojęcia po jaki produkt należałoby sięgnąć, uważamy, że najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie porady jednego z przedstawicieli firmy Historica.

Z pewnością na podstawie podanych przez nas informacji oraz danych o specyfice realizowanej inwestycji będzie on nam w stanie doradzić wyrób lub też rodzinę produktów, która pozwoli na uzyskanie optymalnych rezultatów przy jednoczesnym niewielkim nakładzie pracy. Pamiętać musimy także, aby podać metraż poszczególnych pomieszczeń budynku, które to mają zostać poddane renowacji. Jest to niezwykle istotne, bowiem dopiero w oparciu o takie wyliczenia ekspert będzie w stanie choćby w przybliżeniu oszacować jaka ilość tynku czy też zaprawy jest nam potrzebna, aby być w stanie pokryć ściany wystarczająco grubą warstwą produktu.

Wbrew pozorom nie jest to kwestia banalna, gdyż jeżeli wyrób do renowacji położony zostanie w zbyt małej ilości, będą przezeń prześwitywać niedoskonałości, natomiast zbyt gruba warstwa może z kolei prezentować się niezbyt elegancko i przyciągać wzrok domowników oraz gości, jednakże nie w taki sposób jakbyśmy sobie tego życzyli.