galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

meble kuchenne
Dom

Stylowe i ponadczasowe meble kuchenne – jakie wybrać?

Niektórzy lubią często zmieniać wygląd swojego mieszkania, kupując nowe meble czy dodatki. Inni natomiast preferują stałe rozwiązania, dające im poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Wybierając meble kuchenne, warto kierować się ponadczasowymi trendami, dzięki czemu pomieszczenie zawsze będzie prezentowało się stylowo.

Biel i drewno- klasyka w najczystszym wydaniu

Zakup mebli kuchennych to spora inwestycja, dlatego większość osób stara się wybierać solidnie wykonane modele, które posłużą im przez dłuższy czas. Niemniej jednak powinny one pasować do różnych stylów wnętrzarskich, na wypadek, gdybyśmy w międzyczasie planowali wprowadzić drobne zmiany w wyglądzie kuchni. Doskonałym wyborem będą meble kuchenne białe bądź drewniane. Rozwiązaniem pośrednim są natomiast meble kuchenne z elementami drewnianymi. Białe meble nie wychodzą z mody już od kilku sezonów i na razie nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała ulec zmianie. Tymczasem drewniane meble to rozwiązanie ponadczasowe, które sprawdzało się wiele lat temu i dobrze sprawdzi się również dziś. Meble białe i wykonane z drewna idealnie wpisują się w ideę stylu:

  • skandynawskiego,
  • vintage,
  • nowoczesnego,
  • klasycznego,
  • boho.

Więcej wskazówek na temat tego, jakie ponadczasowe meble kuchenne wybrać, znajdziemy w artykule https://www.abc4home.pl/modne-i-ponadczasowe-zestawy-mebli-kuchennych/.

Gotowe czy na wymiar?

Większość osób urządzających kuchnię zastanawia się, jakie meble wybrać- gotowe czy wykonane na wymiar? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście meble na wymiar, jednak dedykowane są one wyłącznie osobom, które planują pozostać w danym miejscu przez dłuższy czas. Nie będą natomiast opłacalne dla tych, którzy często się zmieniają miejsce zamieszkania. Zakup mebli od producenta wiąże się ponadto ze znaczącym wydatkiem, jaki będzie trzeba ponieść. Są one bowiem znacznie droższe od mebli gotowych. Z drugiej strony, pięknie prezentują się w estetycznie urządzonych kuchniach. Zwykle ich jakość jest też dużo lepsza niż w przypadku modeli gotowych.

Jak odmienić wygląd kuchni, nie zmieniając mebli?

Zmiana wyglądu kuchni niekoniecznie musi wiązać się z koniecznością wymiany mebli. Wybierając modele ponadczasowe, wystarczające okazują się:

  • pomalowanie ścian na inny kolor,
  • wymiana dodatków,
  • zakup różnego typu akcesoriów kuchennych zdobniczych,
  • wymiana oświetlenia.

Jeśli mamy taką możliwość, możemy też zmienić ustawienie poszczególnych szafek, przez co w niektórych przypadkach kuchnia staje się bardziej funkcjonalna.