galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

projekt domu
Dom

Nowoczesne projekty domów od MURATORA

Projekty domów w nowoczesnym stylu to propozycje cieszące się olbrzymią popularnością wśród osób planujących budowę. Cechują się estetycznym designem, wysoką funkcjonalnością i energooszczędnością, zaspokajając zróżnicowane potrzeby współczesnych inwestorów. Szeroką gamę interesujących planów architektonicznych o modernistycznym charakterze znajdziemy w kolekcji MURATORA. Co je wyróżnia, jakie są ich zalety oraz kto powinien się na nie zdecydować?

Nowoczesne domy – najważniejsze cechy

Projekty domów nowoczesnych to interesujące rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą wyprowadzić się z ciasnego mieszkania, a zarazem nie przepadają za budynkami w tradycyjnym stylu. Cechują się one stosunkowo prostą bryłą oraz najczęściej płaskim lub dwuspadowym zadaszeniem, dzięki czemu ich budowa nie nadwyręża domowego budżetu, a ilość mostków termicznych jest maksymalnie ograniczona. W konsekwencji takie obiekty mieszkalne są wyjątkowo energooszczędne, nie generując nadmiernych rachunków za ogrzewanie. W katalogu MURATORA znajdziemy projekty domów o minimalistycznej stylistyce, jak również przypominających nowoczesną stodołę lub odświeżoną wersję PRL-owskiej kostki z płaskim dachem. Dzięki zróżnicowanej powierzchni użytkowej i liczbie pokoi, trafią one w gust mniejszych i większych rodzin, skutecznie zaspokajając ich potrzeby mieszkaniowe. 

Zalety projektów domów nowoczesnych

O licznych zaletach nowoczesnych domów chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Takie budynki mieszkalne cechują się prostą formą i maksymalną funkcjonalnością, oferując wygodną przestrzeń do życia – wypoczynku, pracy, nauki czy rozwoju swoich pasji. Projekty domów wyposażone w duże przeszklenia wykorzystują naturalne światło słoneczne do oświetlenia i ogrzewania wnętrz, umożliwiając obniżenie rachunków za opał i energię elektryczną. Są one niezwykle przestronne i komfortowe w codziennej eksploatacji, zapewniając prywatność poszczególnym domownikom, a jednocześnie miejsce do wspólnego spędzania czasu. Wybrane projekty domów nowoczesnych są także przygotowane z myślą o montażu instalacji OZE – fotowoltaiki, kolektorów słonecznych czy pompy ciepła. Dzięki temu ich bieżące użytkowanie może stać się znacznie tańsze oraz bardziej przyjazne dla środowiska, wspierając walkę z globalnym ociepleniem.

Kto powinien wybrać nowoczesny projekt domu?

Projekt domu o nowoczesnym charakterze to rozwiązanie, które przypadnie do gustu inwestorom o odmiennych potrzebach i stylu życia. Będzie ono godne polecenia wszystkim osobom, którym zależy na przystępnym koszcie budowy i późniejszego utrzymania obiektu mieszkalnego. Nowoczesny budynek jednorodzinny zaspokoi wymagania rodzin, którym zależy na doskonałej estetyce, a jednocześnie funkcjonalności i wygodzie użytkowania. Projekty domów parterowych o modernistycznym designie ułatwią codzienny kontakt ze sobą wszystkim mieszkańcom, a ich strefa dzienna i nocna naturalnie przenikają się ze sobą, tworząc spójną i komfortową całość. Plany obiektów piętrowych lub z poddaszem pozwolą natomiast na uzyskanie wyższego poziomu prywatności, idealnie wpisując się w potrzeby rodzin z dziećmi bądź par opiekujących się starszymi rodzicami.

Nowoczesne projekty domów to kolekcja, z którą powinni zapoznać się wszyscy inwestorzy zainteresowani wzniesieniem wygodnego i energooszczędnego budynku. Zachwycające swoją formą i funkcjonalnością, będą odpowiednie dla mniejszych i większych rodzin o odmiennych potrzebach. Z uwagi na ich uniwersalny charakter, doskonale wkomponują się w miejską i wiejską działkę oraz otoczenie, stając się bezpiecznym i komfortowym miejscem do życia dla mieszkańców w każdym wieku.

Zdjęcie: Projekt C444o – Czterolistna koniczyna – wariant XIV z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Artykuł sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl