galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

odbojniki drzwiowe
Dom

Kiedy warto wykorzystać odbojniki drzwiowe?

Otwierane drzwi mogą spowodować uszkodzenie otaczających je mebli czy ścian. Jak temu zapobiegać? Warto zastosować odbojniki.

Zastosowanie akcesoriów jak odbojniki drzwiowe ma wiele zalet. Dzięki nim można nie tylko zmniejszyć uszkodzenia wielu powierzchni, ale również umożliwić stałe otwarcie drzwi oraz zredukować hałas związany z ich otwieraniem.

Odbojniki drzwiowe – kiedy warto je stosować?

Produkty jak odbojniki drzwiowe wyróżniają się szerokim zastosowaniem i dzisiaj można spotkać je w wielu miejscach. Są one popularne szczególnie w domach i mieszkaniach, ale także można spotkać się z nimi w biurach, pomieszczeniach użyteczności publicznej czy w budynkach wielorodzinnych.

Zastosowanie odbojników drzwiowych wskazane jest przede wszystkim w sytuacji, gdy podczas otwierania drzwi wejściowych, wewnętrznych, ale też drzwi meblowych, dochodzi do ich styku z inną powierzchnią, na przykład ścianą, meblem czy sprzętem. Wtedy w trakcie ich otwierania może dochodzić do uszkodzenia tej powierzchni oraz uszkodzenia samych drzwi.

Aby temu zapobiegać, stosowane są różne odbojniki drzwiowe, które powodują, że drzwi oraz powierzchnia, przy której się one znajdują, są odpowiednio zabezpieczone.

Rodzaje odbojników drzwiowych – jaki typ wybrać?

Do kategorii jak odbojniki drzwiowe można zaliczyć różnego rodzaju produktu, które mogą być dostosowane do konkretnego miejsca ich montażu, estetyki, dodatkowych funkcji, jakie mają one mieć.

Najczęściej spotykane są poniższe odbojniki drzwiowe:

  • Odbojniki naklejane – mają one formę naklejek z gumowego albo silikonowego materiału, które umieszczane są albo na drzwiach, albo na powierzchni, którą zamierza się zabezpieczyć. Mogą mieć różne wielkości i kolory.
  • Odbojniki ścienne – są one montowane na ścianach, najczęściej mają formę wypustki, która zakończona jest miękkim materiałem.
  • Odbojniki podłogowe, również określane jako stopery – są one przeznaczone do zatrzymywania drzwi przy podłodze. Mogą być one montowane na stałe albo przemieszczane. Także dostępne są odbojniki drzwiowe, które pozwalają na zatrzymanie drzwi w miejscu.

Jak zamontować odbojniki do drzwi?

Zamontowanie odbojników do drzwi nie jest skomplikowane i można najczęściej wykonać te prace samodzielnie, bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi.

Obecnie bardzo popularne są odbojniki drzwiowe, które nie wymagają stałego montażu, ponieważ można też łatwo je zdjąć lub wymienić na inne. Takie odbojniki są przyklejane albo ustawiane na powierzchni, a dzięki odpowiedniemu wykończeniu nie powodują one ryzyka ich przesuwania się.

Można również wykorzystać odbojniki drzwiowe przeznaczone do montażu stałego, które często umieszczane są na ścianach oraz na podłogach. Takie odbojniki drzwiowe są montowane za pomocą wkrętów.

Odbojniki drzwiowe – gdzie można je kupić?

Akcesoria jak odbojniki drzwiowe mogą być kupione w wielu sklepach. Są one oferowane między innymi w sklepach z akcesoriami meblowymi oraz w popularnych marketach budowlanych i wykończeniowych.

Bez problemów można też zamówić potrzebne odbojniki drzwiowe w wielu wariantach i kolorach w sklepach online.