galerialamplumo.pl

blog o domu i ogrodzie

efekt surowego betonu na ścianie
Dom

Efekt surowego betonu na ścianie – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Każdy chce żyć w domu ładnie wykonanym i zaaranżowanym. Z tego też powodu wiele osób cały czas śledzi najnowsze trendy i mody w zakresie budownictwa i wykańczania wnętrz. A nie da się ukryć, że ostatnimi czasy jedną z najciekawszych propozycji jest bez wątpienia efekt surowego betonu na ścianie. Czym jest taki styl wykańczania ścian, gdzie będzie on dobrze pasował, a przede wszystkim, w jaki sposób można go wykonać?

Czym jest efekt surowego betonu na ścianie?

Jeśli ktoś zastanawia się nad wykonaniem na ścianie efektu surowego betonu, w pierwszej kolejności musi zapoznać się z tym, czym on dokładnie jest. Jak to więc wygląda w szczegółach i co o takim efekcie należy się dowiedzieć przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu we własnych wnętrzach?
Czym więc jest taki efekt? Przedstawia on na ścianie po prostu goły i surowy beton. Jest to rozwiązanie niespotykane we wnętrzach, które zwykle są pomalowane farbą albo też położne są na nich kafelki. Jak się jednak okazuje, taki minimalistyczny styl ma coraz większe grono zwolenników.

W jakich pomieszczeniach taki efekt sprawdza się najlepiej?

W jakich pomieszczeniach taki surowy beton będzie dobrym wyborem? Gdzie sprawdzi się możliwie najlepiej i warto go poważnie rozważyć? Jak się okazuje, taki styl wykonania ścian może być zastosowany w naprawdę wielu pomieszczeniach. W pierwszej kolejności powinno się tu rozważyć oczywiście salon, czyli pomieszczenie zdecydowanie najbardziej reprezentatywne. Oprócz jednak tego pomieszczenia surowy beton z powodzeniem może być stosowany także w przedpokoju, a nawet w łazience, gdzie rewelacyjnie sprawdzi się w połączeniu z zimnym i minimalistycznym wystroju klasycznej łazienki.

Jak osiągnąć efekt surowego betonu?

Skoro już wiadomo, czym jest efekt surowego betonu, a także, w jakich pomieszczeniach można po niego sięgnąć, należy się teraz dowiedzieć, w jaki sposób można go wykonać.
Jednym z lepszych pomysłów na osiągnięcie na ścianie takiego efektu jest wykorzystanie do tego zadania betonu architektonicznego. W tym celu należy na ścianie położyć podkład, a następnie odczekać około dobę. Następnie przy pomocy pacy należy nałożyć beton architektoniczny na ścianę. Po wyschnięciu pierwszej warstwy należy położyć drugą, która stanowić będzie już struktura dekoracyjna.
Innego typu ciekawym pomysłem na uzyskanie efektu surowego betonu jest zwyczajna tapeta. Obecnie na rynku znaleźć można naprawdę rewelacyjnej jakości tapety, które cechują się nie tylko pięknym wyglądem, lecz również bardzo łatwym, a co najważniejsze stabilnym montażem do ściany.
Kolejnym bardzo często wykorzystywanym sposobem na stworzenie we własnych wnętrzach efektu surowego betonu są płytki ceramiczne. Metoda ta jest naprawdę świetna i co najważniejsze bardzo trwała, lecz wiedzieć trzeba również to, że jest ona jedną z najdroższych.
Na koniec warto jeszcze wiedzieć, że efekt takiego betonu można uzyskać poprzez nałożenie na ścianę po prostu zwykłej farby, która imitować będzie surowy beton. Taką farbę dostać można w każdym tego typu sklepie i bez większych problemów można ją nałożyć nawet samodzielnie.